Activitate transcurriculară: Meandrele punctualității

Pe 30 oct 2017, clasa a V a B, dirijată de dna prof. diriginte Fîntînaru Alina Magda, a desfășurat activitatea transcurriculară "Meandrele punctualității", sub egida Punctualitate - valoare pusă în circulație în luna oct. 2017, în cadrul unui proiect amplu, desfășurat în toate școlile ieșene, propus și coordonat de ISJ Iași. Elevii au vizionat și discutat pe marginea unui material interdisciplinar, prezentat în powerpoint și au fost motivați de o secvență sugestivă din filmul artistic românesc, "MARIA, MIRABELA". Au încheiat activitatea cu o căutare de soluții practice la problema punctualității, prin intermediul jocului în echipă TREASUIRE HUNT.

La activitate au participat și directorul școli, dna prof. Crețu Nicoleta-Cristina precum și consilier-educativ, dna prof. Bârlădeanu Corina.

Materialul powerpoint prezentat poate fi vizualizat aici.

Contact

Adresă: Iași, str. Toma Cozma, Nr. 119, cod poștal: 700545.

Telefon: +40 232 244330

e-mail: ioncreanga17@yahoo.com

Unde ne găsiți - Google Maps

Pagina de facebook

© 2017 Școala Gimnazială „Ion Creangă” Iași