Eminescu - poetul simbol

Proiectul "NOI SUNTEM ROMÂNI" a continuat si pe  16 decembrie, cand ne-am luat la revedere cu o ceremonie de suflet, un gest simbolic la TEIUL LUI EMINESCU, străbătând, toți partenerii împreună, aleile COPOULUI nins ...
Legendarul Tei a primit simbolic, în prag de sărbători, cununițele de brad pe care școlile partenere le-au adus din regiunile lor, împodobindu-i ramurile ...Bradul în dar printre ramuri de tei, va fi un tribut de putere și de vigoare, va întări emoțiile și sensul valorii autentice pe care am încercat să le promovăm, ca omagiu de Centenar, în acest proiect.

Contact

Adresă: Iași, str. Toma Cozma, Nr. 119, cod poștal: 700545.

Telefon: +40 232 244330

e-mail: ioncreanga17@yahoo.com

Unde ne găsiți - Google Maps

Pagina de facebook

© 2017 Școala Gimnazială „Ion Creangă” Iași