Performante Limba Engleza

                                   Profesor Cretu Anca

A)Urmatorii elevi de la clasa a IV- C ( d-na inv.Burciu) au reusit la clase de intensiv engleza la Colegiile " Mihai Eminescu", "National" si Negruzzi": 1) Cazacu Teodor, 2)Marmora Diana, 3) Manole Maria, 4) Ungureanu Tudor, etc.

Acesti elevi au participat si la Concursul International de limba engleza,, Cangurul lingvist'' si au obtinut urmatoarele punctaje :1) Manole Maria: 132,5 pct;

2) Cazacu Teodor : 125 pct;3) Marmora Diana: 102 pct.

 

B) Urmatorii elevi de la clasa a III-a, d-na inv Andriescu au participat la Concursul International de Limba Engleza,, Cangurul lingvist'' si au obtinut urmatoarele punctaje:

1) Ciorap Silviu 147,5 pct

2) Ipate Rares 106,25pct

3)Indrea Luca 96,25 pct

4) Negrii Malina 93,25 pct

Elevul ,Balau Cezar, de la clasa a IV-a A, dna inv Condrea, a participat la concursul international de limba engleza,, Cangurul lingvist'' si a obtinut urmatorul punctaj:121 pct.

La clasa a VII- a A urmatorii elevi au participat la Concursul International de Limba Engleza,, Cangurul lingvist'' si au obtinut urmatorul punctaj:1) Agachi Ovidiu: 115pct si Rusu –Popa Luca :112,75 pct.

Profesor Loreta Mahalu

    -Concursul “Bulgărele de humă”, 2013

    Secţiunea literatură

1.      Cruceanu Cosmin – premiul I

2.      Gîndac Georgiana  - premiul  I

3.      Rusu Popa Luca – premiul al II-lea

4.      Butuc Gabriela – pemiul al II-lea

5.      Apalaghiei Lucian – premiul al III-lea

6.      Neagu Irina – premiul al III-lea

7.      Mititelu Cristina – premiul al III-lea

8.      Agachi Ovidiu – premiul al III-lea

9.      Miron Larisa – premiul al III-lea

10.  Cruceanu Cosmin – menţiune

    Secţiunea power point

1.      Fotea Ramona – premiul I

2.      Robu Alexandru – premiul al II-lea

3.      Neagu Irina – premiul al II-lea

4.      Plugariu Mădălina – premiul al III-lea

5.      Arnăutu Adina- premiul al III-lea

6.      Rusu Popa Luca – premiul al III-lea

        Concursul Naţional de epistole „Scrisoare pentru Moş Crăciun”- dec. 2013 Şc. Gimn. 27, Timişoara                        Agachi Ovidiu Constantin – menţiune

 Concursul Interjudeţean de creaţie literară – „Mihail Drumeş”, dincolo de timp”, Olt:

              Mititelu Ioana Cristina – premiul al III-lea

       Ciobanu Gabriel – menţiune

- Proiectul Educaţional „Obiceiuri şi tradiţii la români” – Şcoala „Petru Rareş”, Hîrlău:

              Drumea Elena – premiul I

              Viciaga Emanuel – premiul I

              Cimpoi Iulia – premiul I- premiul I special

              Ciobanu Gabriel – premiul al II-lea

               Mititelu Ioana Cristina – premiul al II-lea

 

Contact

Adresă: Iași,str. Toma Cozma, Nr.119, cod poștal: 700545,

Telefon: +40 232 244330

e-mail: ioncreanga17 [arond] yahoo.com

Unde ne găsiți - Google Maps

Pagina de facebook

© 2017 Școala Gimnazială „Ion Creangă” Iași