Rezultate concursuri clasa II a B in anul scolar 2013-2014

 

 

              I. Bulgarele de Huma

 

Premiul III- arta plastica

Olariu Cosmin

Gherman Matei

                                     Mentiune-creație literara Ciobanasu Alessandro

                II   Limba romana COMPER Editia I

  1. Chiriac Valentina PREMIUL I
  1. Stefan Robert -Iulian Premiul al II lea
  1. Besleagă Angelina Premiul alII lea
  2. Stacioaia Iustin- Iulian Premiul al III lea
  3. Totoianu Karina Premiul al III lea
  1. Ciobanasu Alessandro Mentiune
  2. Olariu Cosmin Mentiune

 

III. Limba romana COMPER Editia a II a

 

                             Premiul al II lea

Stăcioaia Iustin

Premiul al III lea

1. Stefan Robert Iulkian

2. Mardare Matei

3. Olariu Cosmin

4. Chiriac Valentina

5. BeșleagaAngelina

                         Mențiune

                           Boiciuc Sara

                         Ciobănaşu Alessandro

                         Gherman Matei

                 IV. Cangurașul matematician

1. Stefan Robert Iulian- Excelent

2. Stacioaia Iustin – Excelent

3. Virgil- Nacu Christian- Excelent

 

V. Euclid Limba Romana

 

MEDALIE DE AUR- Stefan Robert Iulian

 

Premiul al II lea- Clasament judetean

1. Ciobanasu Alessandro-

2. Chiriac Valentina

Mențiune

3. Stefan Robert Iulian

                   VI   Euclid Matematică

                 Premiul al II lea Prodan Alexandra

ETAPA FINALA

  • Euclid Limba Romana

 

Chiriac Valentina

2

IASI

ION CREANGA

80 puncte

diploma de merit

 

Stefan Robert Iulian

2

IASI

ION CREANGA

77

diploma de merit

 

     VII Povestile Cangurului

 

                           EXCELENT elevii: Virgil Nacu Cristian, Capațina Oleg, Stefan Robert Iulian, Chiriac Valentina, Todirascu Dragos, Coibanasu Alessandro

     VIII.Evaluare în Educație Limba Romana

                1. Chiriac Valentina- Premiul al II lea

       IX In lumea necuvantatoarelor

 

                   Stefan Robert Iulian - Premiul al III lea

X. Concursul   Fii inteligent

 

Mentiune – Stefan Robert Iulian

           Ciobanasu Alessandro- Premiul al II lea

                         Stefan Robert IulianPremiul al III lea

XI. COMPER Matematica premianti:

Mentiune: Besleaga Angelina, Stefan Robert Iulian. Chiriac Vaentina

           XII. Limba romana COMPER

 

     Editia a II a. Premiul I     Chiriac Valentina

                             Premiul al II lea Stefan Robert, Stanciu Daria

                             Premiul al III lea Cozma Jessica, Stacioaia Iustin, Totoianu Karina, Besleaga Angelina

                           Mentiune Ciobanasu Alessandro, Olariu Cosmin

 

 

         COMPER Matematica- EDITIA A II A

                  Premiul II

       Stefan Robert Iulian

       Chiriac Valentina

Mentiune : Besleaga Angelina, Mardare Matei, Stacioaia Iustin, Pasaniuc Marius

         XIII.Concursul Comunicare. Ortografie.ro

 

Premiul III- Besleaga Angelina

 

Director,                                           Prof. Inv. Primar,

Prof. Creţu Nicoleta                                                 Liliana Catrinescu

 

 

 

Profesor Loreta Mahalu

Concursul Naţional de literatură şi artă „Copiii mugurii vieţii”, Şindrilari, Vrancea                    Cimpoi Iulia – premiul I

                                   Mititelu Ioana Cristina.- premiul I

                                    Miron Larisa Georgiana - premiul I

                                   Ciobanu Gabriel - premiul I

                                   Cruceanu Cosmin Gabriel - premiul I

                                   Sîrbu Radu Robert – premiul al II -lea

                                    Rotaru Diana Ştefana– premiul al II -lea

                                   Drumea Elena– premiul al II -lea

                                   Agachi Ovidiu Constantin– premiul al II –lea

- Concursul Naţional „Aripile copilăriei”, Sireţel – Cruceanu Cosmin – premiul I

                                                                               Sîrbu Radu Robert – premiul I

                                                                               Miron Larisa Georgiana – premiul al II-lea

                                                                               Ciobanu Gabriel – premiul al III-lea

                                                                               Drumea Elena – menţiune

-          Concursul Interjudeţean de creaţie literară „Basmul între tradiţie şi modernitate” – Timişoara – menţiune – Miron Larisa Georgiana

-          Concursul Interjudeţean „Copilăria, zâmbet sau tristeţe”, Pîrţeştii de Sus, Suceava – premiul I – Cruceanu Cosmin Gabriel

                                          Agachi Ovidiu Constantin

                                           Mititelu Ioana Cristina

-          Concursul Judeţean „Vis de copil”, Rediu – premiul I – Agachi Ovidiu

                                                                          Premiul al II-lea – Drumea Elena

                                                                           Premiul al III-lea – Cruceanu Cosmin, Mititelu Ioana, Rotaru Diana

- Concurs Internaţional „Sărbătoarea Învierii – lumina sufletelor noastre”, Şcoala „carmen Sylva” şi Şcoala „B. P. Haşdeu”- Iaşi

-          Drumea Elena – premiul I

-          Mihai Daiana – premiul al III-lea

 

 

CLASA I B BUBURUZE

CONCURSURI- REZULTATE

EUROȘCOLARUL

NR. CRT.

NUME SI PRENUME ELEV

PUNCTAJ/ PREMIU

1.

BURCA ROBERT

100p/ I

2.

TIMOFTI MIRUNA

100p/ I

3.

TOPORASCU DARIA

100p/ I

4.

GRAUR JUN-TI RICARDO

100p/ I

5.

POPESCU MAYA

89p/ III

6.

CEICA STEFAN

89p/ III

7.

COSNICEANU ANDREI

89p/ III

8.

SBERA CALIN

85p/ III

9.

MARTIN ROXANA

84p/ III

10.

GUGEANU DRAGOS

84p/ III

11.

CHIRILA DENIS

56p

 

EVALUARE ÎN EDUCAȚIE

MATEMATICA ȘI EXPLORAREA MEDIULUI

NR.CRT.

NUME SI PRENUME ELEV

PUNCTAJ

1.

BURCA ROBERT

100+med de aur

2.

POPESCU MAYA

100+med de aur

3.

ALUPEI ROBERT

96

4.

CEICA STEFAN

90

5.

CORNEA RAZVAN

86

 

EUCLID(II)

MATEMATICA ȘI EXPLORAREA MEDIULUI

NR.CRT.

NUME SI PRENUME ELEV

PREMIU/ PUNCTAJ

1.

BURCA ROBERT

I/ 95p

2.

JALBA ANDRADA

I/ 90p

3.

TIMOFTI MIRUNA

I/ 90p

4.

MARTIN ROXANA

M/ 80 p

5.

SBERA CALIN

M/ 80 p

6.

CHIRILA DENIS

M/ 80 p

7.

POPESCU MAYA

70 p

8.

ALUPEI ROBERT

65 p

 

 

EUCLID(II)

COMUNICARE ÎN LIMBA ROMÂNĂ

NR. CRT.

NUME SI PRENUME ELEV

PREMIU/ PUNCTAJ

1.

SBERA CALIN

I+ medalie de aur 100p

2.

BURCA ROBERT

II+ medalie de argint 99p

3.

POPESCU MAYA

III+ medalie de bronz 98p

4.

JALBA ANDRADA

III 95p

5.

TIMOFTI MIRUNA

III 95p

6.

MARTIN ROXANA

III 91p

7.

CEICA STEFAN

M 89p

8.

CHIRILA DENIS

M 85p

EUCLID(III)

MATEMATICA ȘI EXPLORAREA MEDIULUI

NR.CRT.

NUME SI PRENUME ELEV

PREMIU/ PUNCTAJ

1.

BURCA ROBERT

I/ 90p

2.

JALBA ANDRADA

M/ 85p

3.

TIMOFTI MIRUNA

M/ 80p

4.

SBERA CALIN

M/ 80 p

5.

CHIRILA DENIS

M/ 80 p

6.

POPESCU MAYA

M/80 p

7.

MARTIN ROXANA

 67 p

 

EUCLID(III)

COMUNICARE ÎN LIMBA ROMÂNĂ

NR. CRT.

NUME SI PRENUME ELEV

PREMIU/ PUNCTAJ

1.

BURCA ROBERT

II+ medalie de argint 99p

2.

POPESCU MAYA

II+ medalie de argint 99p

4.

JALBA ANDRADA

III /97p

5.

TIMOFTI MIRUNA

III/ 96p

6.

MARTIN ROXANA

III /95p

1.

SBERA CALIN

88p

7.

CHIRILA DENIS

78p

NR. CRT.

NUME SI PRENUME ELEV

PREMIU/ PUNCTAJ

1.

BURCA ROBERT

M

2.

SBERA CALIN

III

FLORICA T. CÂMPAN

 

CANGURAŞUL MATEMATICIAN

NR. CRT.

NUME SI PRENUME ELEV

PUNCTAJ/ PREMIU

1.

BURCA ROBERT

EXCELENT

2.

TIMOFTI MIRUNA

EXCELENT

3.

IONESCU MIRUNA

EXCELENT

4.

JALBA ANDRADA

EXCELENT

5.

GRAUR JUN-TI RICARDO

EXCELENT

6.

POPESCU MAYA

EXCELENT

7.

COSNICEANU ANDREI

EXCELENT

8.

MARTIN ROXANA

EXCELENT

9.

CORNEA RAZVAN

FOARTE BINE

10.

CHIRILA DENIS

FOARTE BINE

11.

POPESCU SAIDA

FOARTE BINE

12.

CEICA STEFAN

FOARTE BINE

13.

TOPORASCU DARIA

FOARTE BINE

14.

SBERA CALIN

FOARTE BINE

 

POVEŞTILE CANGURULUI

NR. CRT.

NUME SI PRENUME ELEV

PUNCTAJ/ PREMIU

1.

SBERA CALIN

EXCELENT

2.

POPESCU MAYA

EXCELENT

3.

COSNICEANU ANDREI

EXCELENT

4.

MARTIN ROXANA

EXCELENT

5.

BURCA ROBERT

FOARTE BINE

6.

TIMOFTI MIRUNA

FOARTE BINE

 

COMPER (I)

COMUNICARE ÎN LIMBA ROMÂNĂ

NR. CRT.

NUME SI PRENUME ELEV

PREMIU/ PUNCTAJ

1.

BURCA ROBERT

I/95 p

2.

JALBA ANDRADA

I/95 p

3.

SBERA CALIN

II/90p

4.

COSNICEANU ANDREI

II/90p

5.

TOPORASCU DARIA

II/90p

6.

POPESCU MAYA

II/85p

7.

TIMOFTI MIRUNA

II/ 85p

8.

CHIRILA DENIS

III/ 85p

9.

MARTIN ROXANA

III/80p

10.

CEICA STEFAN

III/75p

11.

CORNEA RAZVAN

III/75p

12.

IONITA GABRIELA

III/75p

13.

GRAUR RICARDO

III/75p

14.

GUGEANU DRAGOS

M/70p

 

COMPER (I)

MATEMATICA ȘI EXPLORAREA MEDIULUI

NR. CRT.

NUME SI PRENUME ELEV

PREMIU/ PUNCTAJ

1.

JALBA ANDRADA

I/95 p

2.

IONITA GABRIELA

I/95 p

3.

SBERA CALIN

II/90p

4.

BURCA ROBERT

II/85p

5.

GRAUR RICARDO

II/85p

6.

POPESCU MAYA

II/85p

7.

COSNICEANU ANDREI

II/85p

8.

CEICA STEFAN

II/85p

9.

MARTIN ROXANA

III/80p

10.

IONESCU MIRUNA

III/80p

11.

TOPORASCU DARIA

III/80p

12.

GUGEANU DRAGOS

III/75p

13.

CORNEA RAZVAN

M/70p

14.

TIMOFTI MIRUNA

M/65p

 

COMPER (II)

COMUNICARE ÎN LIMBA ROMÂNĂ

NR. CRT.

NUME SI PRENUME ELEV

PREMIU/ PUNCTAJ

1.

COSNICEANU ANDREI

I/100p

2.

JALBA ANDRADA

I/100p

3.

BURCA ROBERT

I/95p

4.

SBERA CALIN

II/90p

5.

TIMOFTI MIRUNA

II/ 90p

6.

CEICA STEFAN

II/90p

7.

POPESCU MAYA

II/85p

8.

MARTIN ROXANA

III/80p

9.

IONESCU MIRUNA

III/75p

10.

TOPORASCU DARIA

III/75p

11.

IONITA GABRIELA

III/75p

12.

GRAUR RICARDO

III/75p

13.

GUGEANU DRAGOS

M/70p

14.

CORNEA RAZVAN

M/65p

15.

CHIRILA DENIS

60p

 

 

 

COMPER (II)

MATEMATICA ȘI EXPLORAREA MEDIULUI

NR. CRT.

NUME SI PRENUME ELEV

PREMIU/ PUNCTAJ

1.

POPESCU MAYA

II/90p

2.

TIMOFTI MIRUNA

II/85p

3.

SBERA CALIN

III/80p

4.

BURCA ROBERT

III/80p

5.

COSNICEANU ANDREI

III/80p

6.

JALBA ANDRADA

M/70p

7.

CEICA STEFAN

M/70p

8.

MARTIN ROXANA

M/65p

9.

IONESCU MIRUNA

M/65p

10.

IONITA GABRIELA

M/65p

11.

GRAUR RICARDO

M/65p

12.

TOPORASCU DARIA

55p

13.

CHIRILA DENIS

50p

14.

GUGEANU DRAGOS

50p

15.

CORNEA RAZVAN

50p

 

 

PROF. PT. ÎNV. PRIMAR:

CÂRCU DIANA

 

 

- Concursul Judeţean „Nică peste timp”, sesiunea de comunicări, Mădulari, comuna Cernişoara, judeţul VÂlcea: Rusu Popa Luca, Agachi Ovidiu Constantin, Cruceanu Cosmin Gabriel, Neagu Irina Elena, Mititelu Ioana Cristina


- Concursul Naţional „Melchisedec Ştefănescu, ierarh cărturar” – Agachi Ovidiu – premiul al II-lea


- Concursul Judeţean „Lumea copiilor în opera lui Ionel Teodoreanu”, Victoria, jud. Iaşi - Ababei Diana Georgiana – premiul I
Drumea Elena – premiul I
Rotaru Diana Ştefana – premiul al III-lea
Ciobanu Gabriel – premiul special


- Concursul interjudeţean „O lume pentru toţi” – Preluca, Maramureş – Ababei Diana Georgiana – premiul I
- Mititelu Ioana Cristina – premiul I
- Miron Larisa Georgiana – premiul al II-lea

Performante Limba Engleza

Profesor Anca Cretu

Concursul National Proeducatia-Noiembrie 2013

Clasele III-VIII

1. Spitelnicu Cristina-Stefana- clasa a III-a A - Premiul al II-lea

2. Dobre Daria- clasa a III-a B -         Premiul al II-lea

3. Birzu Cosmin- clasa a III-a A- Mentiune speciala

4. Ionescu Iasmina -clasa a IV-a B- Mentiune speciala

5. Drumea Elena - clasa a VII-a A- Mentiune speciala

6. Adascalitei Daiana-Andreea - clasa a VIII-a A- Mentiune speciala

 

Profesor Loreta Mahalu

Concursul naţional „În satul lui Nică”- Şcoala nr. 3 Tg. Neamţ:

 

Sîrbu Radu Robert – premiul I special (lit.)

Ciobanu Gabriel – premiul I

Miron Larisa Georgiana – premiul I

Agachi Ovidiu Constantin – premiul I special (ppt)

Apalaghiei Lucian Constantin – premiul I special (ppt)

Rusu Popa Luca) – premiul I special (ppt)

Robu Alexandru– premiul I special (ppt)

Neagu Irina Elena– premiul I special (ppt)

Fotea Ramona– premiul I special (ppt)

Cruceanu Cosmin– premiul I special (ppt)

 

Concursul Judeţean cu participare naţională „Bulgăre de humă”

Premiul I – Butuc Gabriela – secţiunea pov. did.

Agachi Ovidiu – secţ. Fabule

Miron Larisa –ppt

Premiul al II-lea

Ababei Diana Georgiana –secţ. Pov. Did.

Drumea Elena

Rusu Popa Luca

Cruceanu Cosmin Gabriel- fabule

Cruceanu Cosmin Gabriel – ppt

Rusu Popa Luca

Premiul al III-lea

Viciaga Emanuel – pov. did.

Rotaru Diana Ştefana

Agachi Ovidiu

Sîrbu Radu Robert

Mititelu Ioana Cristina

Costandache Cezar – fabule

Rusu Popa Luca

Agachi Ovidiu – ppt

Robu Alexandru

Arnăutu Adina

Menţiuni

Iftimie Laura – pov. did

Iulia Cimpoi

Ciobanu Gabriel

Sotir Claudia

Arnăutu Adina

Agachi Ovidiu

Apalaghiei Lucian

Apalaghiei Lucian

Plugariu Mădălina

Neagu Irina Elena

Adăscăliţei Daiana – fabule

Keshta Rami

Chelm Denis

Morcov Iulian

Neagu Irina Elena

Mititelu Ioana Cristina

Miron Larisa Georgiana

Neagu Irina – ppt

Fotea Ramona

Apalaghiei Lucian

Neicu Ana

Rotaru Ştefan

 

 Concursul naţional „Mircea Sântimbreanu”- Bucureşti:

 

Mititelu ioana Cristina – premiul I

Ababei Diana Georgiana – menţiune

 

 Concursul multidisciplinar de creaţie „Ion Creangă în şcolile noastre”, ed. A V-a, internaţională, Şcoala Ibăneşti, Mureş

 

Sîrbu Radu Robert – menţiunea I

Ciobanu Gabriel – menţiunea a II-a

Miron Larisa Georgiana – menţiunea a III-a

 

  Simpozionul Interjudeţean „Satul românesc, spaţiu cultural artistic”, Slatina

 

Agachi Ovidiu – premiul I- prezentare powerpoint

Robu Alexandru - premiul I- prezentare powerpoint

Rusu Popa Luca – premiul al II-lea – prezentare powerpoint

Fotea Ramona - premiul al II-lea – prezentare powerpoint

Sîrbu Radu Robert – premiul al II-lea – creaţie literară

Ciobanu Gabriel - premiul al III-lea – creaţie literară

 

 

 

 

Contact

Adresă: Iași,str. Toma Cozma, Nr.119, cod poștal: 700545,

Telefon: +40 232 244330

e-mail: ioncreanga17 [arond] yahoo.com

Unde ne găsiți - Google Maps

Pagina de facebook

© 2017 Școala Gimnazială „Ion Creangă” Iași