Parteneriat Şcoala „Ion Creangă”, Iaşi- Asociaţia „Centrul de Promovare Turistică”, Iaşi

 

Şcoala noastră organizează Concursul „Bulgăre de humă” în colaborare cu instituţii de seamă din dulcele târg al Ieşilor: Inspectoratul Şcolar Judeţean, Asociaţia „Centrul de Promovare Turistică”, Iaşi, Muzeul de Literatură al Moldovei, Biserica „Sfântul Mina” Uniunea Armenilor din România şi Asociaţia „Urmaşii lui Ion Creangă”.

Cel mai implicat şi mai generos partener este de departe Asociaţia „Centrul de Promovare Turistică”, Iaşi, la sediul căruia a avut loc premierea laureaţilor concursului din 2014.
Acesta este considerentul pentru care elevii din clasa a III-a B, conduşi de dna profesor pentru învăţământul primar Liliana Catrinescu, au decis să meargă în Săptămâna omagială Creangă la Casa Diaconului să ure şi în turnul Goliei să prezinte o dramatizare după una dintre povestirile patronului nostru spiritual.

 

Contact

Adresă: Iași, str. Toma Cozma, Nr. 119, cod poștal: 700545.

Telefon: +40 232 244330

e-mail: ioncreanga17@yahoo.com

Unde ne găsiți - Google Maps

Pagina de facebook

© 2017 Școala Gimnazială „Ion Creangă” Iași